תחזוקת הפרגולה

תחזוקת הפרגולה

חודשי הקיץ החמים הם זמן מעולה לבלות בחוץ וליהנות מבילוי בשעות הפנאי, אך לצורך זה נאלץ לא פעם להסתתר תחת הפרגולה בגינה, בעבודה או בכל מרחב ציבורי כדי להימנע מקרני השמש הישירות. לשם כך נוצרו כל אותן סוככים, לרבות פרגולות מתכת מעוצבות שמאפשרות לנו שהייה נעימה בחוץ.
לצפיה במוצרים לחצו כאן

יחד עם זה נרצה לשמור על הפרגולות ולתחזק אותן במהלך השנים, כדי שהמראה שלהן ישמר ויראה הרמוני בסביבה וחומרי הגלם לא ישחקו. ישנן שיטות שונות לשימור פרגולות, על ידי צביעה של הפרגולה, צבעיה וחומרי איטום עמידים ועוד. בכל צבע שנבחר בהתאם לסוג הפרגולה- פרגולות מתכת, פרגולות מעץ או פרגולות שילוב מתכת עץ, קיימת חשיבות רבה לבחירה איכותית ולטיב הצבעים.

בחירה בצבעים איכותיים ישנם לא מעט צבעי עץ וצבעי מתכת ברשתות, אך כדאי מאוד לבחור רק בצבעים איכותיים, כאלה שיהיו עמידים, בפרט כשמדובר בפרגולות למרחב הציבורי. יש לבחור בצבעים שאינם נוטים להתקלף ומגנים על הפרגולה על הצד הטוב ביותר. צבעים לפרגולות מתכת בשילוב עץ חייבים להיות עמידים בפני תנאי מזג אוויר, בפני גשמים, בפני השמש החזקה שמאפיינת את הארץ שלנו ושאר נזקים שנגרמים כתוצאה ממזג האוויר.

ועכשיו על אופיין של הפרגולות בפרגולות ניתן לעשות שימוש לאורך כל ימות השנה, כל שכן כשמדובר בפרגולות שמיועדות למרחב הציבורי, לכן מדובר במוצר פרקטי ביותר. לכל פרגולה רמת עמידות וחוזק שונה, תלוי בסוג החומר מהן הן בנויות. בנוסף, ישנן פרגולות קטנות יותר ופרגולות גדולות, אולם, כשמדובר בפרגולות גדולות שהן מאסיביות וכבדות יותר שאמורות גם להיות יציבות מול כל שינוי אקלים, כדאי לבנות אותן בשילוב של מתכת ועץ רב שכבתי הנחשב לעמיד וחזק.

פרגולה שומרת על תכולתה תחת הפרגולה יעמדו אנשים, לעיתים ריהוט, ספסלים וכו’. המיקום להצבתם הוא תנאי חשוב כשרוצים ליהנות ממידת עמידות גבוהה ומחיי מדף ארוכים של כל ריהוט או ספסל. לכן, בניית פרגולות מתכת, עץ שילוב של שינהם, חייבת להיות איכותית ורצוי לא להקל ראש בנושא או להזניח את כל נושא התחזוקה. הצבת פריטים תחת הפרגולה תהיה פעולה שמונעת באופן ישיר את המגע עם השמש וקרניה החמות, וביכולתה להוות מקום נעים לשהייה תחתיה.

מעוניינים גם בהקמת פרגולה? בחברת אי אם שגב ישמחו לתת לכם מענה לפרגולה דקורטיבית, איכותית ועמידה, צרו קשר בטלפון 052-3983890 אורי או במייל ory@imsegev.co.il

מאמרים נוספים